Trzecia część cyklu Don Tillman

Książka “Finał Rosie“, autorstwa Graeme Simsion (https://www.taniaksiazka.pl/final-rosie-graeme-simsion-p-1352406.html), to kontynuacja cyklu “Don Tillman”, w którego skład wchodzą kolejno: “Projekt Rosie” (tom 1) oraz “Efekt Rosie” (tom 2). Głównym bohaterem serii książek jest profesor genetyki, ze zdiagnozowanym zespołem Aspergera- Don Tillman. W każdej części śledzimy jego przygody związane zarówno z życiem zawodowym, naukowym,prywatnym i uczuciowym. W tym tomie okazuje się, że rozwiązywanie problemów związanych z emocjami jest o wiele trudniejsze, niż wykonywanie trudnych zadań matematycznych. Nie na wszystko znajduje się idealne rozwiązanie, które da się wyliczyć, a nauka nie zawsze przychodzi z pomocą.

O czym jest “Finał Rosie”?

Jaką historię przeczytamy w trzecim, a zarazem ostatnim, tomie czytanej i uwielbianej na całym świecie serii książek, którą zaczął „Projekt Rosie”? Już od pierwszych stron powraca główny bohater wszystkich opowiadań z tego cyklu- Don Tillman, czyli chorujący na zespół Aspergera profesor genetyki, który podchodzi do wszystkiego w ściśle naukowy sposób. Tillman usiłuje pomóc synowi, który nie umie dostosować się do otoczenia, i ma przez to kłopoty w szkole. Okazuje się, że zwykłe ludzkie problemy są dużo trudniejsze do rozwiązania niż skomplikowane matematyczne obliczenia. Profesor korzysta ze swojego bogatego doświadczenia w sprawach niedopasowania do społeczeństwa i pomaga Hudsonowi jak tylko może. Don stoczy potyczkę z systemem edukacji, przy okazji stając na przeciw trudnych pytań na swój temat. Otworzy także najlepszy na świecie… bar z cocktailami. Czy profesor genetyki jest w stanie poradzić sobie z problemami, które nie wymagają obliczeń i nie da się na nie uzyskać konkretnego rozwiązania w postaci liczby? Czy Hudson może liczyć na pomoc ojca w każdej sprawie? Co wymyśli, analizujący wszystko przez pryzmat nauki Tillman, aby pomóc synowi w adaptacji do otoczenia?

Kim jest autor serii książek o przygodach Don Tillmana?


Jak rozpoczęła się kariera pisarska Graeme Simsiona? Przed rozpoczęciem pisania był właścicielem i założycielem kilku firm. W 2007 roku Graeme postanowił zapisać się na kurs dla scenarzystów, a w 2010 roku jego scenariusz “Projekt Rosie” zdobył ważną, prestiżową nagrodę Australian Writers Guild. Na jego podstawie napisał powieść, o tym samym tytule, która w czerwcu 2012 roku, otrzymała nagrodę Victorian Premier’s award, w kategorii dla najlepszej niewydanej książki. Simsion wydał także “Listę przebojów Adama Sharpa” oraz “Na szlaku szczęścia” przy współpracy z Anną Buist.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com